Czy prowadzenie własnej agencji marketingowej to dobry pomysł?

agencja marketingowa

Coraz więcej firm rozumie, że tylko dzięki odpowiedniej reklamie można pozyskiwać nowych klientów i można poszerzać działalność swojej firmy. Być może dlatego też wielu specjalistów od reklamy postanowiło podjąć niełatwą decyzję o założeniu własnej firmy, która będzie realizowała właśnie takie kampanie. Własna firma jest bowiem szansą na zupełnie inny rodzaj pracy, odmienny od tego, co znamy pracując na etacie. Inaczej mogą się prezentować kwestie zarobków, ale też własna firma to wiele ciekawych projektów do realizacji, które można później firmować swoim nazwiskiem. Czym w praktyce może się zajmować agencja marketingowa?

Różne rodzaje agencji, które kreują kampanie reklamowe

Zazwyczaj możemy się spotkać z sytuacją, w której każda z agencji reklamowych ma pewien obszar specjalizacji. Jak łatwo sobie wyobrazić, istnieje wiele tak różnych form reklamy, że naprawdę trudno jest być specjalistą od wszystkiego- agencje mające bardzo szeroką ofertę świadczonych usług zazwyczaj są duże i podzielone na działy, w których pracują odpowiedni specjaliści. Tymczasem w przypadku mniejszych agencji ta specjalizacja jest niemalże konieczna, aby nie ucierpiała na tym jakość świadczonych usług. I tak, wiele agencji specjalizuje się w reklamie zewnętrznej, szczególnie jeśli dodatkowo podejmują one współpracę z drukarniami i mają możliwość szybkiego druku wszelkich materiałów wielkoformatowych. Drukarnie również bardzo często realizują różnego rodzaju zlecenia reklamowe, takie jak druk folderów, ulotek czy elementów identyfikacji wizualnej- najczęściej są to drukarnie mające na swoim pokładzie grafika oraz speca od reklamy. Kolejną możliwością jest założenie agencji, która będzie się specjalizować w reklamie internetowej. I tutaj również możliwych jest bardzo wiele kampanii, co sprowadza się do tego, że niektóre agencje idą w dalszą specjalizację w obrębie konkretnej formy marketingu w sieci.

Zainteresowanie marketingiem internetowym stale rośnie

Wzrost zainteresowania takimi formami promocji wynika za pewne z tego, że ogólnie zwiększa się liczba rzeczy, jakie jesteśmy w stanie zrobić przez internet. A jeśli coraz więcej kupujemy w sieci, oczywistą sprawą jest to, że firmy, które mają sklepy internetowe, będą chciały wyjść naprzeciwko klientom. Potrzeba reklamy jest więc odpowiedzią na postępujący proces informatyzacji. Wśród możliwych kampanii, co do których realizacji możemy się specjalizować, na pewno warto wspomnieć o pozycjonowaniu stron, popularna jest też reklama w ramach systemu Google Ads, prowadzenie kampanii w mediach społecznościowych na różnego rodzaju portalach, a także prowadzenie kampanii wizerunkowych z zakresu Public Relations. To oczywiście tylko przykłady, ale też szeroko zakrojone, duże kampanie bardzo często zakładają korzystanie przynajmniej z kilku takich form reklamy, a co za tym idzie dany specjalista musi w pewien sposób być wszechstronny. Dzięki temu jego oferta może być kompleksowa i skusić znacznie więcej firm motywując je do działania.

Czy prowadzenie własnej agencji marketingowej to dobry pomysł?