Czas zacząć pracować na własny rachunek

Praca we własnej firmie wymaga wielu poświęceń, ma zarówno wiele zalet jak i wiele wad. Czasem jednak jest kolejnym, bardzo naturalnym krokiem w rozwoju kariery zawodowej. Założenie firmy za granicą stanowi jeszcze większe wyzwanie, którego jednak zazwyczaj nie podejmują się osoby przypadkowe. Doświadczenie w danej branży, znajomość rynku, klientów i otoczenia konkurencyjnego- wszystko to bardzo pomaga w stawianiu pierwszych, samodzielnych kroków. Pojawia się jednak pytanie o to, jak sprostać formalnościom i jaką osobowość prawną powinna mieć firma. Założenie działalności jednoosobowej wiąże się z podobnymi wymaganiami formalnymi co założenie spółki w Hiszpanii. Spółka rządzi się jednak swoimi prawami. Podstawową kwestią jest posiadanie wspólnika, ale też odpowiednio wysokiego kapitału początkowego. Dobrze jest też, jeśli jakaś doświadczona osoba doradzi nam, jaki rodzaj spółki będzie najlepszy w naszym przypadku. Jeśli chodzi o małe oraz średnie firmy, zdecydowanie najczęściej lokowane są spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Istnieje nawet specjalna, przyspieszona forma lokowania takiej właśnie spółki w wersji dla nowych przedsiębiorstw.

A co z prowadzeniem księgowości oraz podatkami?

Każdy taki podmiot musi się rozliczać z urzędem skarbowym, na start najlepiej jest więc zwrócić się o pomoc do renomowanego biura księgowego- takiego jak Gestoria Ramon Santafe S.L.P.

biuro księgowe w hiszpanii logo

Odpowiedni specjaliści będą w stanie wykonywać dla naszej firmy wszelkie możliwe optymalizacje w ramach obowiązującego prawa, które postawią naszą firmę w lepszej sytuacji finansowej. Bardzo trudno jest jednocześnie ruszyć z nową spółką za granicą jak i zajmować się kwestiami księgowymi. Dlatego zatrudnienie biura księgowego wydaje się najrozsądniejszym rozwiązaniem, które jest też bardzo często praktykowane. Trudno bowiem jest być specjalistą od wszystkiego- czasem trzeba zaufać komuś, kto będzie w stanie lepiej zająć się kwestiami rozliczeń.

Czas zacząć pracować na własny rachunek