Czy założenie spółki w Hiszpanii jest trudne?

Zarówno te osoby, które chciałyby założyć w Hiszpanii własną działalność gospodarczą, jak i te, które chcą założyć spółkę muszą się liczyć z tym, że będą musiały zmierzyć się z licznymi formalnościami. Dotyczą one rejestracji podmiotu, zgłoszenia go w urzędzie skarbowym, a także zgłoszenia do tamtejszego urzędu ubezpieczeń społecznych.

Jeśli jednak chodzi o założenie spółki, pozostaje jeszcze określenie tego, jakiego typu będzie to spółka. W przypadku niektórych rodzajów spółek, konieczne jest spełnienie dość wygórowanych wymagań, co sprawia, że są one dedykowane raczej firmom średnim i większym- taka jest na przykład spółka akcyjna, którą tworzy minimum 3 akcjonariuszy, a łączny kapitał takiej spółki musi być naprawdę wysoki. A ponieważ założenie spółki w Hiszpanii naprawdę może wielu osobom nastręczać wielu problemów- warto skorzystać z doradztwa biznesowego, jakie oferują firmy działające na rynku hiszpańskim. Doradztwo to obejmuje zazwyczaj nie tylko kwestie formalne, formularze oraz konieczne do złożenia dokumenty, ale może też dotyczyć rozliczeń rachunkowych już utworzonego podmiotu oraz kwestii płacenia podatków.

https://biuroksiegowewhiszpanii.pl/

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Hiszpanii

 

Bezsprzecznie, jest to najczęściej zakładana spółka, która jest dedykowana dla firm małych i średnich, które zaczynają od zera. Taka spółka może zostać zarejestrowana przez jedną lub więcej osób, a wymaganiem kapitałowym do jej lokowania jest kwota 3006 euro- dzieli się ją równo pomiędzy wszystkich wspólników. Ten rodzaj spółki bardzo mocno przypomina spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, która jest też możliwa do założenia w Polsce. I faktycznie, kluczową kwestią jest tutaj to, że żaden z uczestników spółki nie odpowiada za jej zobowiązania swoim majątkiem prywatnym. Oznacza to analogicznie, że odpowiedzialność ogranicza się tylko do wysokości wkładu, jaki został wniesiony do spółki przez wspólnika.

Czy założenie spółki w Hiszpanii jest trudne?