Pozycjonowanie stron- czy Twoja firma może na tym skorzystać?

pozycjonowanie stron google

Reklama w wyszukiwarkach internetowych jest popularnym sposobem na promowanie swojego biznesu. Jednakże, dobrze jest wiedzieć, jaka jest specyfika tego typu reklamy, aby mieć pewność, że faktycznie będzie ona dla naszej firmy opłacalna. Taka usługa jak pozycjonowanie stron polega przede wszystkim na różnego rodzaju działaniach, które mają za zadanie zwiększyć ruch unikalnych użytkowników na danej stronie internetowej. Podczas projektowania tej usługi trzeba poświęcić czas na to, aby odpowiednio dobrać słowa kluczowe, na jakie strona będzie reklamowana. Dlatego najczęściej nie jest możliwe wskazanie jednego cennika takich usług, który byłby odpowiedni dla każdej firmy. Jeśli jakaś firma jest zainteresowana- specjaliści opracowują dla niej indywidualną strategię SEO.

Dlaczego słowa kluczowe są takie ważne?

Wszystko kręci się wokół słów kluczowych i tak naprawdę cała ta usługa właśnie na nich bazuje. Słowa kluczowe powinny być dobrane w taki sposób, aby pasowały do zawartości reklamowanej strony, a także do tego, co chcielibyśmy, aby było reklamowane- możemy wybrać konkretne usługi ze swojej oferty. Frazy powinny się charakteryzować dużą miesięczną ilością wyszukiwań przez użytkowników, a także trzeba w pewien sposób ocenić, jak duża jest na te słowa kluczowe konkurencja. Każde słowo kluczowe jest wyceniane osobno, a im bardziej jest popularne i im większa na nie konkurencja tym cena jest wyższa. Pozycjonowanie ma sprawić, aby strona wyświetlała się w top 10 wyników wyszukiwania na ustalone słowa kluczowe. Wszystko dlatego, że użytkownicy wpisując do wyszukiwarki frazę i otrzymując listę wyników wyszukiwania, najczęściej ograniczają się do zapoznania się z ich pierwszą stroną, a najczęściej klikają w pozycje, które wyświetlą się im w rankingu najwyżej. Sam fakt kliknięcia i przejścia na daną stronę internetową sprawia, że taki użytkownik może zapoznać się z naszą ofertą, może dokonać zakupu lub odsłonić dane kontaktowe. Jest to więc bardzo pożądane działanie z punktu widzenia właściciela strony.

Pozycjonowanie naprawdę sprawdza się w praktyce

Przekonało się już o tym bardzo wielu przedsiębiorców. Najmocniej jest to zauważalne w przypadku sklepów internetowych. Bowiem użytkownik, który wchodzi do wyszukiwarki z motywacją zakupową, jeśli faktycznie dostanie się dzięki reklamie na stronę sklepu- ma szansę bardzo szybko dokonać zakupu i sfinalizować transakcję. Tym samym od razu widać, że taka reklama ma sens i że sprawdza się w praktyce- przekłada się to w bezpośredni sposób na obrót firmy, a reklama sama na siebie zarabia, a także napędza dodatkowy zarobek dla przedsiębiorstwa. Co istotne, pozycjonowanie jest usługą, która jest dedykowana dla firm o zasięgu ogólnopolskim, ale też będzie odpowiednią kampanią dla firm o zasięgu lokalnym. Wówczas, usługa może być świadczona w obrębie konkretnego, wybranego miasta, co na pewno zainteresuje właścicieli lokali stacjonarnych, którzy i tak nie byliby w stanie obsługiwać klientów z całej Polski. Pozycjonowanie można doskonale skroić na miarę potrzeb każdej firmy.

Pozycjonowanie stron- czy Twoja firma może na tym skorzystać?