Trochę o reklamie spa i hotelu

Co powinno wyróżniać reklamę SPA albo reklamę dla hotelu? A co wyróżnia miejsce, które tworzysz: może piękne otoczenie, zgrana i profesjonalna obsługa, przepyszna kuchnia, wyjątkowe zabiegi albo szczególne podejście do klienta? Poniżej znajdziesz garść informacji o tym, jak reklamować hotel.

Uczyń swoje miejsce wyjątkowym

Zanim zabierzesz się za marketing, zastanów się, co przyciąga gości właśnie do Ciebie. Być może to dobra lokalizacja, piękna okolica, ciekawe rozwiązania architektoniczne, zabytkowy budynek, szeroka oferta SPA.  Reklamując się, warto być świadomym swoich atutów. To one przyciągają gości. Dobra rada: miej w ofercie coś, czego nikt inny nie oferuje.

Hotel SPA – reklama w internecie

W naszych czasach bez mediów społecznościowych nie istniejesz. Dlatego prowadź konta na Facebooku i Instagramie. Ważne, aby regularnie dodawać na nie treści.

Estetyczna i przejrzysta strona internetowa zachęca do skorzystania z oferty. Umieść na niej dużo zdjęć (nie używaj zdjęć stockowych, ale takich które rzeczywiście zostały wykonane w hotelu). Szczegółowo i zachęcająco opisz wszystkie punkty oferty – to oferta jest czymś, co ostatecznie decyduje, gdy gość wybiera hotel.  Pamiętaj o regularnym uzupełnianiu zakładki “aktualności”. Koniecznie zainwestuj w pozycjonowanie strony.

Coraz więcej Hoteli SPA decyduje się na współpracę z influencerami (czyli znanymi osobami – aktorami, artystami, blogerami, posiadającymi duże zasięgi w mediach społecznościowych). Dobrze wykorzystany influencer marketing jest jedną z najskuteczniejszych form reklamy w internecie.

Zorganizuj event

Nikt nie lubi nudy, a zwłaszcza goście hoteli, którzy przyjechali dobrze się bawić. Dlatego zapewnij im coś, co umili im pobyt. Oto kilka propozycji:

koncert muzyki na żywo – nic tak nie poprawia humoru, jak możliwość posłuchania dobrej muzyki;

  • karaoke – to dobra zabawa na wieczór, która rozluźni atmosferę;
  • pokaz tańca – może flamenco albo samba? Zachwyć swoich gości;
  • wystawa sztuki – przebywanie wśród sztuki inspiruje, wzbudza emocje i dodaje prestiżu
  • degustacja kawy lub herbaty – pozwól gościom delektować się smakiem napojów;
  • spotkanie ze znaną osobą – spotkanie z ciekawym człowiekiem niewątpliwie przyciągnie gości.

Uczyń z hotelu coś więcej – centrum rozrywki i kultury. Twoi goście po dniu spędzonym w SPA chętnie skorzystają z takiej oferty.

Nigdy nie zapomnij o odpowiedniej promocji wydarzenia: na stronie internetowej, w mediach społecznościowych, w lokalnej prasie.

Imprezy okolicznościowe i biznes

Dobrą praktyką jest otworzenie się na kompleksową obsługę imprez okolicznościowych (wesel i przyjęć rodzinnych) oraz eventów biznesowych (konferencji, bankietów, gali, wyjazdów integracyjnych, spotkań firmowych). Pokaż swoim odbiorcom, dlaczego właśnie tu powinni zorganizować event.

Najlepszą reklamą jest zadowolony klient

To najstarsza prawda marketingu. Zadowoleni goście wracają, a co więcej, polecają usługę rodzinie i znajomym. Dlatego dokładaj wszelkich starań, aby każdy czuł się u Ciebie dobrze. Dbaj o przyjazną atmosferę i pomocną obsługę.

Szukasz inspiracji? Wejdź na talaria.pl.

Trochę o reklamie spa i hotelu